Plackennummer uginn bei enger Parkauer. Wat geschitt mat den Donnéeën ?

Plackennummer uginn bei enger Parkauer. Wat geschitt mat den Donnéeën ?

Ech hu festgestallt, dass a vereenzelte Gemengen ee neien Typ Parkaueren installéiert gi sinn, bei deem de Besëtzer vun engem Gefier seng Plackennummer muss uginn. Zu Déifferdeng ass d’Aféierung vu solche Parkaueren an der Gemengerotssëtzung vum 25. Abrëll 2018 decidéiert ginn. Besuergt ëm den Dateschutz geméiss der EU Veruerdnung 2016/679 an der Transpositioun vun dëser Veruerdnung am Gesetz vum 1. August 2018
iwwert d’Organisatioun vun der «Loi Commission nationale pour la protection des données et du régime général sur la protection des données » stellen ech den Häre Ministere folgend Froen:

  • Kënnen déi Häre Ministeren mer confirméieren, dass déi Donnéeën, déi de Benotzer vu esou enger Parkauer agëtt, gespäichert ginn?
  • Am Fall wou déi Donnéeën gespäichert ginn, kënnen déi Häre Ministeren mer explizéieren wou d’SpäicherpIaz vun dësen Donnéeën läit a fir wéi laang eng Späicherung vun dësen Donnéeën virgesinn ass?
  • Wéi gëtt garantéiert, dass d’Fonctionnement vun de Parkaueren der EU Veruerdnung 2016/679 entsprécht, speziell hinsichtiech dem Artikel 5 Punkt (1) b) an d) an dem Artikel 6 Punkt (1) Absatz a) an e)?
  • Ginn Donnéeën no der Erhiewung benotzt fir aner Zwecker ausser vum Parkmanagement? Kéinten d’Donnéeën an d’Zukunft no der Erhiewung genotzt ginn fir aner Zwecker déi net am Parkmanagement abegraff sinn?

Ech verbléiwen an déiwem Respekt,
Marc GEORGEN
Députéierten